Dom

Mirka Ábelová
Brak • 2022

Piata básnická zbierka obľúbenej poetky Miroslavy Ábelovej rozohráva príbehy troch žien v jednej obci: osamelej starnúcej alkoholičky, ktorej padá na hlavu vlastný dom, mladej matky, ktorá sa s rodino...� sa s rodinou presťahuje z paneláku v meste do nového domu na dedine a ženy z chatrče na okraji obce, ktorej život obmedzili a zmenili tajomné myši. Všetky tri príbehy rámcuje DOM – dom, ako priestor, v ktorom sa cítime v bezpečí a sami sebou, no často aj akoby vo väzení, či dokonca v ohrození života.
Viac

  • Počet strán: 136 strán
  • ISBN13:9788097417475

Sumár recenzie
Recenzentka na blogu Drominická číta recenzuje knihu Dóm Mirka Abelova a rozoberá jej príbeh a formu, ktorého súčasťou sú nielen typické románové prvky, ale aj prvky fantastiky a mysticismu. Svojím výrazným slovným prejavom a pútavými popismi jednotlivých postáv a scén sa čitateľ dokáže veľmi dobre vcítiť do deja a prežiť ho spolu s postavami. Najdôležitejšia veta: "Je to fascinujúce, krásne a náročné čítanie, ktoré od čitateľa vyžaduje nielen pozornosť, ale aj refrakciu a setkanie sa so sebou samým."

Piata básnická zbierka obľúbenej poetky Miroslavy Ábelovej rozohráva príbehy troch žien v jednej obci: osamelej starnúcej alkoholičky, ktorej padá na hlavu vlastný dom, mladej matky, ktorá sa s rodinou presťahuje z paneláku v meste do nového domu na dedine a ženy z chatrče na okraji obce, ktorej život obmedzili a zmenili tajomné myši. Všetky tri príbehy rámcuje DOM – dom, ako priestor, v ktorom sa cítime v bezpečí a sami sebou, no často aj akoby vo väzení, či dokonca v ohrození života.

Mohlo by sa vám páčiť