Veveričky, čo sa škriepili

Rachel Bright
Tatran • 2023

Zábavný príbeh o kamarátoch a o tom, ako sa naučili podeliť. Dve nenásytné veveričky Vratko a Filip sa hádajú o poslednú šišku roka. Jedna veverička má bohaté zásoby, druhá pre vlastnú nezodpovednosť ...tnú nezodpovednosť nemá nič a je hladná. V škriepke prekonajú mnohé dobrodružstvá, až napokon zistia, aké príjemné je podeliť sa o radosť s dobrým kamarátom. Knižka je spolu s príbehmi Veľryba, čo chcela viac, Lev v srdci a Vĺčikova cesta domov súčasťou série, ktorá nádherným a detskému čitateľovi prístupným spôsobom rozoberá témy priateľstva, dôležitosti spolupráce a jedinečnosti každého človeka. Knižky sú veršované a doplnené bohatými ilustráciami, preto sú vhodné aj pre tie najmenšie deti. Chamtivé veveričky Vratko a Filip spoločne upierajú pohľad na mimoriadnu vzácnosť, poslednú šišku sezóny. Uf! Začínajú sa preteky.
Viac

Sumár recenzie
Kniha "Veveričky, čo sa skriepili" zaujíma svojím pútavým príbehom a peknými ilustráciami, ktoré pridávajú na autenticite. Recenzent vyjadruje nadšenie z napínavého dejového zápletky a sympatických postavičiek, ktoré spolu zažívajú dobrodružstvá plné humoru.

Zábavný príbeh o kamarátoch a o tom, ako sa naučili podeliť. Dve nenásytné veveričky Vratko a Filip sa hádajú o poslednú šišku roka. Jedna veverička má bohaté zásoby, druhá pre vlastnú nezodpovednosť nemá nič a je hladná. V škriepke prekonajú mnohé dobrodružstvá, až napokon zistia, aké príjemné je podeliť sa o radosť s dobrým kamarátom. Knižka je spolu s príbehmi Veľryba, čo chcela viac, Lev v srdci a Vĺčikova cesta domov súčasťou série, ktorá nádherným a detskému čitateľovi prístupným spôsobom rozoberá témy priateľstva, dôležitosti spolupráce a jedinečnosti každého človeka. Knižky sú veršované a doplnené bohatými ilustráciami, preto sú vhodné aj pre tie najmenšie deti. Chamtivé veveričky Vratko a Filip spoločne upierajú pohľad na mimoriadnu vzácnosť, poslednú šišku sezóny. Uf! Začínajú sa preteky.

Mohlo by sa vám páčiť