Most cez rieku chýb

Kristin Dwyer
Slovart • 2023

Niektoré lásky a chyby nás môžu poznačiť navždy. Ellis nemala ľahké detstvo – matka alkoholička o ňu nikdy nejavila záujem a otec každú chvíľu skončil vo väzení. Našťastie spoznala Eastona Albreya a o...nala Eastona Albreya a on a jeho harmonická rodina sa na dlhé roky stali pre ňu útočiskom. Ellis tak získala hneď niekoľko adoptívnych bratov. Ibaže v istom momente si musela priznať, že k svojmu najlepšiemu kamarátovi Eastonovi cíti niečo celkom iné ako sesterskú náklonnosť... A potom jedno neuvážené rozhodnutie navždy poznačilo Ellisin život aj jej vzťah s Eastonom a donútilo ju odsťahovať sa ďaleko od jediného domova, ktorý kedy poznala. Ellis má teraz sedemnásť, končí strednú školu a už je to rok, čo so svojím najlepším kamarátom z detstva neprehovorila ani slovo. Možno je to tak lepšie. Možno práve takto sa zacelí diera, čo jej ostala v srdci po Eastonovi. Pozvánka na rodinnú oslavu však znovu otvorí staré rany. Nájde Ellis odvahu vrátiť sa do rodného mesta a čeliť komplikovaným vzťahom – a najmä vlastnému hnevu, pocitu zrady a chlapcovi, ktorého nikdy neprestala ľúbiť?
Viac

Sumár recenzie
V recenzii na knihu je jej autor veľmi nadšený z príbehu a spôsobu, akým je napísaný. Síce kniha nie je známa a nezískala veľkú pozornosť, autor ju považuje za skrytý poklad. Oslovuje ho detailné popisovanie prostredia a postáv, ktoré vytvára silnú atmosféru. Podľa autora je kniha plná napätia, nečakaných zvratov a hlbokých myšlienok. Odporúča ju každému, kto má rád dobrodružné a introspektívne príbehy. Podľa autora je táto kniha skutočným literárnym skvostom.

Niektoré lásky a chyby nás môžu poznačiť navždy. Ellis nemala ľahké detstvo – matka alkoholička o ňu nikdy nejavila záujem a otec každú chvíľu skončil vo väzení. Našťastie spoznala Eastona Albreya a on a jeho harmonická rodina sa na dlhé roky stali pre ňu útočiskom. Ellis tak získala hneď niekoľko adoptívnych bratov. Ibaže v istom momente si musela priznať, že k svojmu najlepšiemu kamarátovi Eastonovi cíti niečo celkom iné ako sesterskú náklonnosť... A potom jedno neuvážené rozhodnutie navždy poznačilo Ellisin život aj jej vzťah s Eastonom a donútilo ju odsťahovať sa ďaleko od jediného domova, ktorý kedy poznala. Ellis má teraz sedemnásť, končí strednú školu a už je to rok, čo so svojím najlepším kamarátom z detstva neprehovorila ani slovo. Možno je to tak lepšie. Možno práve takto sa zacelí diera, čo jej ostala v srdci po Eastonovi. Pozvánka na rodinnú oslavu však znovu otvorí staré rany. Nájde Ellis odvahu vrátiť sa do rodného mesta a čeliť komplikovaným vzťahom – a najmä vlastnému hnevu, pocitu zrady a chlapcovi, ktorého nikdy neprestala ľúbiť?

Mohlo by sa vám páčiť