Dašenka alebo život šteniatka

Karel Čapek
Buvik • 2005

Knižka o Dašenke, ktorá rozpovie ako sa narodila, ako sa učila chodiť a ako sa začala rozhliadať okolo seba po svete. Je to knižka, ktorá nám približuje že každý tvor si zasluhuje našu pozornosť a že ...pozornosť a že sa máme k nemu pekne správať a nemáme ho ťahať za uši a ani inakšie ho trápiť. Pre deti napísl, nakreslil, vyfotografoval a prežil Karel čapek.
Viac

Literatúra rozprávky

Láske a úcte k zvieratám sa dá naučiť rôznymi spôsobmi. Najlepšie však už v mladom veku a jedným z dobrých spôsobov je aj čítanie. Dášenka alebo život šteniatka Dášenka alebo život šteniatka je útla knižka od spisovateľa Karla Čapka. Prvýkrát vyšla už pred viac ako sedemdesiatimi rokmi, ale jej posolstvo je stále aktuálne. Ústrednou hrdinkou je malé šteniatko menom Dášenka. […] Príspevok[...]

Knižka o Dašenke, ktorá rozpovie ako sa narodila, ako sa učila chodiť a ako sa začala rozhliadať okolo seba po svete. Je to knižka, ktorá nám približuje že každý tvor si zasluhuje našu pozornosť a že sa máme k nemu pekne správať a nemáme ho ťahať za uši a ani inakšie ho trápiť. Pre deti napísl, nakreslil, vyfotografoval a prežil Karel čapek.

Mohlo by sa vám páčiť