Norr, ochraňuj Britániu!

Peter Jelíne
Peter Jelínek • 2016

Terence Norr je paranormálny vyšetrovateľ. Svoje prípady rieši s netradičným prístupom a nie práve prívetivým správaním sa k okoliu. Bojuje s poltergeistami, prízrakmi, démonmi alebo obrími chobotnica...rími chobotnicami. Jeho pomocníkmi v pátraní sú mladá telepatka Cate Havebridgeová a astrálny tvor menom Ábel. Poviedky sa odohrávajú v kulisách alternatívneho Londýna, kde hnacím motorom dejín je rovnakým dielom para aj mágia. V knihe sa stretneme aj s postavami známymi z literatúry 19. storočia, zamiešanými do príbehu v osviežujúcom popkultúrnom kokteile.
Viac

  • Počet strán: 238 strán
  • ISBN13:9788097182533

fantasy historie sci-fi 2016 Peter Jelínek slovenská literatura

Peter Jelínek je slovenský autor. Sám sebe považuje spíš za autora undergroundového. Doposud mu vyšlo pouze několik málo povídek. Jeho první knihou je právě  Norr ochraňuj Britániu. Peter Jelínek má rád steampunk a autory jako například Howard, Lovecraft a Doyle. A na jeho knize je to znát. Terence Norr je externí spolupracovník Scotland Yardu a … Pokračovat ve čtení Peter Jelínek – Norr[...]

Čítať ďalej
Terence Norr je paranormálny vyšetrovateľ. Svoje prípady rieši s netradičným prístupom a nie práve prívetivým správaním sa k okoliu. Bojuje s poltergeistami, prízrakmi, démonmi alebo obrími chobotnicami. Jeho pomocníkmi v pátraní sú mladá telepatka Cate Havebridgeová a astrálny tvor menom Ábel. Poviedky sa odohrávajú v kulisách alternatívneho Londýna, kde hnacím motorom dejín je rovnakým dielom para aj mágia. V knihe sa stretneme aj s postavami známymi z literatúry 19. storočia, zamiešanými do príbehu v osviežujúcom popkultúrnom kokteile.

Mohlo by sa vám páčiť