Slzy muža

Darina Hamarová
Motýľ • 2014

Strhujúci príbeh o láske a zločine inšpirovaný skutočnými udalosťami!Nezávislý novinár dostane od svojej tajnej lásky, šéfredaktorky Jany, úlohu, ktorá je preňho veľkou profesionálnou výzvou. Venuje s...nou výzvou. Venuje sa prípadu spred dvadsiatich rokov, keď boháča Michala odsúdili za znásilnenie a vraždu jeho mladej priateľky. Preniknúť za Michalovu hrubú stenu nedôvery k vonkajšiemu svetu nie je jednoduché, no v mene lásky k zavraždenej dievčine napokon redaktorovi otvorí dvere do svojho domu i do vlastného vnútra. Giu postupne odhaľuje nové fakty, ktoré ho šokujú. Kladie si otázku, či milovať je zločin a či láska a hriech idú ruka v ruke. Napokon si uvedomí, že nič nemusí byť také, ako sa zdá, a že aj spravodlivosť môže byť slepá... Autorka sa vo svojej prvotine inšpirovala skutočnými udalosťami z roku 1991, keď na samote medzi dvoma okresnými mestami na juhu stredného Slovenska našiel náhodný turista mŕtvolu mladej ženy. Tento príbeh je základným motívom románu.
Viac

  • Počet strán: 200 strán
  • ISBN13:9788081640216

Slzy muže

14. 4. 2019

AUTOR: Darina Hamarová ORIGINÁL: Slzy muža (Motýl', 2014) PŘEKLAD: Stanislav Bednář NAKLADATELSTVÍ: Moba ROK: 2018 POČET STRAN: 223 ZDROJ: vlastníAnotaceInvestigativní novinář Giu dostane nelehký, ale lákavý úkol: napsat do prestižního časopisu článek o případu prominentního boháče, který si odpykává trest za znásilnění a vraždu mladé dívky. Když je odsouzený Michal po osmnácti[...]

Čítať ďalej
Strhujúci príbeh o láske a zločine inšpirovaný skutočnými udalosťami!Nezávislý novinár dostane od svojej tajnej lásky, šéfredaktorky Jany, úlohu, ktorá je preňho veľkou profesionálnou výzvou. Venuje sa prípadu spred dvadsiatich rokov, keď boháča Michala odsúdili za znásilnenie a vraždu jeho mladej priateľky. Preniknúť za Michalovu hrubú stenu nedôvery k vonkajšiemu svetu nie je jednoduché, no v mene lásky k zavraždenej dievčine napokon redaktorovi otvorí dvere do svojho domu i do vlastného vnútra. Giu postupne odhaľuje nové fakty, ktoré ho šokujú. Kladie si otázku, či milovať je zločin a či láska a hriech idú ruka v ruke. Napokon si uvedomí, že nič nemusí byť také, ako sa zdá, a že aj spravodlivosť môže byť slepá... Autorka sa vo svojej prvotine inšpirovala skutočnými udalosťami z roku 1991, keď na samote medzi dvoma okresnými mestami na juhu stredného Slovenska našiel náhodný turista mŕtvolu mladej ženy. Tento príbeh je základným motívom románu.

Mohlo by sa vám páčiť