Juraj Červenák

Les prízrakov

Slovart - 2019
240 strán
ISBN: 9788055639178
Séria: Kapitán Stein a notár Barbarič
Goodreads

Kapitán Stein a pavučina zločinov v dračom meste a zakliatych horáchJuraj Červenák prináša už šiestu knihu z cyklu historických detektívok zasadených do čias protitureckých vojen na sklonku 16. storočia. Joachim Stein zimuje na hrade Strieborná skala. Pokojné Vianoce s rodinou však zatieni potýčka so zločineckým podsvetím v neďalekom meste Trutnov. Vzápätí kapitána poprosí o pomoc bohatá šľachtičná Beatrix Zilvárová, ktorej milovaný synovec a dedič Adam zmizol počas poľovačky. Kým Stein s verným pobočníkom Jarošom zisťujú, či šlo o únos a kto za ním stojí, priamo v uliciach Trutnova dôjde k brutálnej vražde váženého mešťana. Aby rozmotali záhady, ktoré sú možno prepojené, kapitán Stein a seržant Jaroš sa musia vybrať až do strašidelného lesa v Krkonošiach a bojovať tam o holý život. Navyše v Steinovi narastá obava, že by nebezpečenstvo mohlo hroziť aj jeho najbližším.Komu sa kniha môže páčiť: Čitateľom, ktorých baví dobre vybudovaná zápletka a história Slovenska a jeho blízkeho okolia. Tento titul nájdete v našej ponuke aj s podpisom autora.

Recenzie

Les prízrakov je len pre nebojácnych

Najnovší historicko-detektívny román Juraja Červenáka nie je žiadny horor, aj keď o strašidelné udalosti v ňom nie je núdza.

Čítať ďalej

Les prízrakov dokazuje, že Juraj Červenák už tvorí legendárnu knižnú sériu

Nebudem tajiť, že najnovšiu knihu Juraja Červenáka – Les prízrakov, som čítal o trocha skôr ako bežní čitatelia. Bolo to so súhlasom autora a aj vydavateľa. Je zbytočné tiež zastierať, že som celkom oddaný fanúšik autora, a to najmä jeho série Kapitán Stein a notár Barbarič.

Čítať ďalej

Kapitán Stein a notár Barbarič : Les prízrakov – Juraj Červenák

Kniha Les prízrakov je skvelým pokračovaním veľmi úspešnej série Kapitán Stein a notár Barbarič. Napriek určitým zaváhaniam je príbeh celistvý, rýchlo odsýpajúci, zaujímavý a určite nie je krokom vedľa. The post Kapitán Stein a notár Barbarič : Les prízrakov – Juraj Červenák appeared first on Fantasy knihy.

Čítať ďalej

Vianoce v lete? S Červenákom určite! (Les prízrakov)

Klišé v názve recenzie som si dovolil z celkom prozaického dôvodu - dej šiestej časti série historických detektívok majstra pera z Banskej Štiavnice je zasadený práve do obdobia zimných sviatkov. Hoci pre fanúšikov je každý nový prípad potešením, no nie? Či už sa z neho rovnako tešia notár Barbarič a kapitán Stein, ktorí sú zas a znova ohrození na životoch, je otázne... V Lese prízrakov sa[...]

Čítať ďalej