Nimbus

Neal Shusterman
Slovart • 2019

Nimbus dal ľuďom dokonalý svet, utópia sa stala realitou. Len jedna vec nebola Nimbovi zverená do právomoci: Spoločenstvo koscov a ich monopol na smrť. Z Rowana sa stal vydedenec, ktorý na s...eba vzal poslanie podrobiť Spoločenstvo skúške ohňom. Doslova. Stal sa z neho temný národný hrdina, samozvaný kat, ktorý likviduje skorumpovaných koscov. Citra ako mladší kosec korupciu vidí a chce situáciu zmeniť zvnútra, no na každom kroku sa jej do cesty stavajú prekážky, čoraz väčšiu hrozbu predstavujú aj kosci „nového rádu“. Všetko nasvedčuje tomu, že pomoc treba hľadať u Nimba - umelej inteligencie, ktorá je jediná dostatočne múdra na to, aby vyriešila problémy dokonalého sveta. Pomôže však Nimbus s riešením týchto problémov alebo sa bude len prizerať, ako dokonalosť upadne? Druhý diel úspešnej trilógie Žatva smrti prináša ďalšie nečakané zvraty, ktoré môžu navždy zmeniť osudy ľudstva „odsúdeného“ na nesmrteľnosť.Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom nadupaných tínedžerských dystopií, pripravte sa na poriadnu ľudskú žatvu!
Viac

  • Počet strán: 472 strán
  • ISBN13:9788055639284
  • Séria: Žatva smrti

☆☆☆☆ a 1/2 ☆ Autor: Neal ShustermanNázev: Nimbus (Thunderhead)Nakladatelství: YOLIRok vydání: 2019Počet stran: 440Tak. A teď se bude zase čekat.Konečně jsem se i já dostala k přečtení Nimbuse, druhého dílu Smrtky, kterou jsem přečetla loni a zhltla ji a naprosto se do ní zamilovala.Nimbus začíná o několik měsíců později (tuším, že po roce, ale nechci kecat) po místě, kde skončila Smrtka.[...]

Čítať ďalej

Neal Shusterman patrí medzi autorov, ktorí dokážu veľmi realisticky vykresliť možnú budúcnosť ľudstva. Potvrdil to aj vo svojej dystopickej The post Žatva smrti 2 : Nimbus – Neal Shusterman appeared first on Fantasy knihy.

Čítať ďalej

Žáner: YA, scifi, fantasyVydavateľstvo: YoliSéria: Arc of a ScytheDiel: #2Počet strán: 472Väzba: paperbackOriginálny názov: ThunderheadAnotácia:Nimbus dal ľuďom dokonalý svet, utópia sa stala realitou. Len jedna vec nebola Nimbovi zverená do právomoci: Spoločenstvo koscov a ich monopol na smrť.Z Rowana sa stal vydedenec, ktorý na seba vzal poslanie podrobiť Spoločenstvo skúške ohňom.[...]

Čítať ďalej
Nimbus dal ľuďom dokonalý svet, utópia sa stala realitou. Len jedna vec nebola Nimbovi zverená do právomoci: Spoločenstvo koscov a ich monopol na smrť. Z Rowana sa stal vydedenec, ktorý na seba vzal poslanie podrobiť Spoločenstvo skúške ohňom. Doslova. Stal sa z neho temný národný hrdina, samozvaný kat, ktorý likviduje skorumpovaných koscov. Citra ako mladší kosec korupciu vidí a chce situáciu zmeniť zvnútra, no na každom kroku sa jej do cesty stavajú prekážky, čoraz väčšiu hrozbu predstavujú aj kosci „nového rádu“. Všetko nasvedčuje tomu, že pomoc treba hľadať u Nimba - umelej inteligencie, ktorá je jediná dostatočne múdra na to, aby vyriešila problémy dokonalého sveta. Pomôže však Nimbus s riešením týchto problémov alebo sa bude len prizerať, ako dokonalosť upadne? Druhý diel úspešnej trilógie Žatva smrti prináša ďalšie nečakané zvraty, ktoré môžu navždy zmeniť osudy ľudstva „odsúdeného“ na nesmrteľnosť.Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom nadupaných tínedžerských dystopií, pripravte sa na poriadnu ľudskú žatvu!

Mohlo by sa vám páčiť