Tomi Adeyemi

Deti krvi a kostí

Tatran - 2019
464 strán
ISBN: 9788022209878
Goodreads

Jedna knižka, dve obálky. Môžete si vybrať podľa toho, ktorá sa vám viac páči (stačí dať dole prebal). Viac v ukážkach :)ZABILI MI MATKU. VZALI NÁM MÁGIU. SNAŽILI SA NÁS POCHOVAŤ. TERAZ POVSTANEME.Zélie si pamätá, že kedysi bola celá krajina Orïsha plná mágie. Ohnivci zapaľovali plamene, Vlnopáni rozkazovali vlnám a Zéliina mama Smrtonoska vzývala duše mŕtvych. No potom mágia kamsi zmizla a všetko sa zmenilo. Všetkých Madžiov na príkaz krutého kráľa vyvraždili, Zélie obrali o mamu a jej ľud o nádej. Teraz však má Zélie jedinečnú šancu zaútočiť na kráľovskú rodinu a vrátiť krajine mágiu. Musí zabrániť korunnému princovi, aby definitívne zničil mágiu, a s pomocou princeznej mu prejsť cez rozum. Na každom kroku na ne číha nebezpečenstvo, z krovín vrčia snežné lepardnéry a vo vodách vyčkávajú pomstychtiví duchovia. Najväčšou hrozbou pre krajinu sa však môže stať práve Zélie – ak sa nenaučí kontrolovať svoju moc. Tomi Adeyemi nadväzuje na tradíciu veľkých fantasy románov. Navyše prišla s neošúchaným námetom čerpajúcim z africkej mytológie a mágie. Autorkin štýl je plný farbistej fantázie, napínavú tajomnú atmosféru spestrujú prvky africkej kultúry a opisy rôznych druhov mágie. Preto sa nemožno čudovať, že filmoví producenti ihneď prejavili záujem a odkúpili práva na sfilmovanie príbehu.

Recenzie

Obral ju o mamu a ľud o nádej. Vitajte v krajine plnej mágie a fantázie

Svet fantázie, aký ste už dlho nečítali. Autorka Tomi Adeyemi vyčarila krajinu Orishu plnú mágie a fantázie, ktorá zaujme už po prvých stránkach. Svoj fantazijný príbeh pretkala realitou africkej mágie a mytológie, hrala sa s jednotlivými postavami deja a výborne... The post Obral ju o mamu a ľud o nádej. Vitajte v krajine plnej mágie a fantázie appeared first on Prečítané.sk.

Čítať ďalej

Deti krvi a kostí : Tomi Adeyemi

V posledných rokoch sa na trh s fantastickou literatúrou dostávajú aj diela autorov mimo tradičného anglo-amerického (či vôbec európskeho) prostredia. Pred dvoma rokmi prišla The post Deti krvi a kostí : Tomi Adeyemi appeared first on Fantasy knihy.

Čítať ďalej

Alebo skúste

Prozaická a esejistická tvorba Etely Farkašovej vytvára alternatívu súčasnej komercionalizácii a konzumu, rozum a cit sú v jej autorskej koncepcii v rovnováhe, filozofické analýzy sú zároveň emóciou a empatiou. // Pravda

Bolo to originálne, nezvyčajné a absolútne úžasné! // Bookverse

Pro někoho by mohla být tato kniha už přes čáru. Jde přece jen o soukromou milostnou korespondenci prvního československého prezidenta. Nutno však podotknout, že knížka není žádným bulvárním výpotkem. // Holka modrookatá

Básne sú milé, rozprávkové a morbídny šmrnc im pridáva na kvalite. // Universe Of Wonderful Books