Posledná divočina

Piers Torday
Fortuna Libri • 2013

ZVIERATÁ ZACHRÁNILI KESTERA JAYNESA. ZACHRÁNI TERAZ ON ICH? Dvanásťročný Kester Jaynes žije vo svete, v ktorom vyhynuli všetky zvieratá. Niekedy sa mu zdá, že mŕtvy je už aj on. Keď v akadémii pre pr...akadémii pre problémové deti narazí na kŕdeľ hovoriacich holubov a na rozkazovačného švába, pomyslí si, že sa naozaj zbláznil. Zvieratá mu však čosi prezradia... Holuby ho odnesú do divočiny s poslednými živočíchmi, ktoré prežili. Jeho pomoc totiž potrebuje múdry jeleň. Spoločne sa vydajú na dlhú cestu, na ktorej ich sprevádza nadšené vĺča, rozmaznaná výstavná mačka, tancujúci myšiak a odhodlané dievča Polly.
Viac

akce Svět knihy

HODNOTENIE:   ***"-Priviedol som nás čo najďalej na sever, ďalej už pevnina nesiaha. Našiel som tam útočisko -Kruh stromov- bez ľudí a choroby. Nič viac nám nezostalo. Sme posledná divočina.- Odmlčí sa." (s.73). Začína sa to príhovorom, ktorý sa podobá preslovu riaditeľa vo väznici alebo šéfa v nejakom nápravnom zariadení. A ono to vlastne ani nemá k tomu ďaleko: " - Príjemné popoludnie, á,[...]

Čítať ďalej
ZVIERATÁ ZACHRÁNILI KESTERA JAYNESA. ZACHRÁNI TERAZ ON ICH? Dvanásťročný Kester Jaynes žije vo svete, v ktorom vyhynuli všetky zvieratá. Niekedy sa mu zdá, že mŕtvy je už aj on. Keď v akadémii pre problémové deti narazí na kŕdeľ hovoriacich holubov a na rozkazovačného švába, pomyslí si, že sa naozaj zbláznil. Zvieratá mu však čosi prezradia... Holuby ho odnesú do divočiny s poslednými živočíchmi, ktoré prežili. Jeho pomoc totiž potrebuje múdry jeleň. Spoločne sa vydajú na dlhú cestu, na ktorej ich sprevádza nadšené vĺča, rozmaznaná výstavná mačka, tancujúci myšiak a odhodlané dievča Polly.

Mohlo by sa vám páčiť