Pýcha a predsudok

Jane Austen (Beáta Mihalkovičová)
Slovart • 2006

Slávny román anglickej prozaičky, klenot svetovej klasickej tvorby, o tom, ako môže príchod mladého muža prevrátiť hore nohami život v rodine s piatimi dcérami. V ovzduší sa vznáša pýcha, láska, preds...cha, láska, predsudky, spoločenské konvencie, zlomené srdcia i spoločenský škandál, no aj sebapoznanie a pochopenie. Príbeh lásky a hodnôt odkrýva vzťahy medzi spoločenskými vrstvami Anglicka 18. storočia. Jane Austen sa pohybuje na hrane komédie a vážnosti, jej vtipné postrehy prezrádzajú bystrú a nemilosrdnú pozorovateľku. Román bol v roku 2005 sfilmovaný v hlavnej úlohe s Keirou Knightley.
Viac

Autor: Jane AustenOriginálny názov: Pride and PrejudiceVydavateľstvo: Ikar 2022Séria: -Diel:  -Počet strán: 416Žáner:  románMoje hodnotenie knihy: 5*/5*Moje hodnotenie obálky: 5*/5*Anotácia:Od veľkého nečakaného úspechu prvého knižného vydania v roku 1813 sa dielo Pýcha a predsudok stalo populárnym po celom svete a očarilo milióny čitateľov. Autorka Jane Austen nazvala román „svojím drahým[...]

Jane Austenová je meno, ktoré poznajú aj ľudia, čo nevidia rozdiel medzi kníhkupectvom a knižnicou. V rodnom Anglicku rezonuje, samozrejme, najvýraznejšie, o čom svedčia mnohé odkazy na jej diela v súčasnej filmovej, seriálovej i literárnej tvorbe. Som rád, že vydavateľstvo Ikar sa podujalo obliecť do nového vydania jej azda najznámejší román. Pýcha a predsudok je nehynúcim príbehom o láske[...]

Pred dvomi rokmi vyšla klasika Malé ženy od Louisy May Alcottovej. V novom preklade, komplet dve knihy a veľmi pekná, dobová obálka. V takomto dizajne vyšla teraz aj ďalšia úžasná klasika: Pýcha a predsudok od Jane Austenovej. Román, ktorý očaril... The post Kultová klasika Pýcha a predsudok od Jane Austen vychádza v novom preklade appeared first on Prečítané.sk.

Pýcha a predsudok/Film VS Kniha Jane Austen. Meno, ktoré pozná vari každá romantická duša na svete. Meno anglickej spisovateľky 18. storočia, [...] The post Pýcha a predsudok/Film VS Kniha appeared first on .

doporučení Moje

Jedna z mých nejoblíbenějších klasik je Pýcha a předsudek. Byla to asi jedna z prvních klasik, které jsem přečetla, kterou jsem si okamžitě zamilovala a hned po dočtení jsem jí začala číst podruhé. Tuším, že jsem jí přečetla někdy v prváku a od té doby jsem si jí přečetla několikrát a viděla jsem všechny filmy.Tohle je takové mé ohlédnutí za knihou, filmy a seriálem a prostě ocenění této[...]

Historický román Jane Austenová

Z anglického originálu- Pride and PrejudiceŽáner-  Historický román Preklad- Beáta Mihalkovičová Séria- /Počet strán- 406Väzba- pevná väzba s prebalomRok vydania- 2012Vydavateľstvo- SlovartČítané- september 2017Viac informácií o titule nájdete na tomto odkaze.Čítaj ďalej...:)

Milujem Vianoce! Viem, že je to mimoriadne neoriginálne, ale no a čo. Od malička je to pre mňa pár dní, ktoré mám podvedome spojené s totálnou pohodou (aj keď to vo finále u nás vždy skôr vyzerá na závody s časom a hordami návštevníkov). Kopa dobrôt, moje obľúbené rozprávky v telke, gýčové vianočné pesničky z rádia,…

Slávny román anglickej prozaičky, klenot svetovej klasickej tvorby, o tom, ako môže príchod mladého muža prevrátiť hore nohami život v rodine s piatimi dcérami.

V ovzduší sa vznáša pýcha, láska, predsudky, spoločenské konvencie, zlomené srdcia i spoločenský škandál, no aj sebapoznanie a pochopenie. Príbeh lásky a hodnôt odkrýva vzťahy medzi spoločenskými vrstvami Anglicka 18. storočia.

Jane Austen sa pohybuje na hrane komédie a vážnosti, jej vtipné postrehy prezrádzajú bystrú a nemilosrdnú pozorovateľku.
Román bol v roku 2005 sfilmovaný v hlavnej úlohe s Keirou Knightley.