On Tyranny

Timothy Snyder
Penguin Books • 2017

#1 New York Times Bestseller The Founding Fathers tried to protect us from the threat they knew, the tyranny that overcame ancient democracy. Today, our political order faces new threats, not unlike ...the totalitarianism of the twentieth century. We are no wiser than the Europeans who saw democracy yield to fascism, Nazism, or communism. Our one advantage is that we might learn from their experience.
Viac

  • Počet strán: strán
  • ISBN13:9780804190114
  • Ďalšie vydania: O tyranii Tyranie

“Odtrhni sa od internetu. Čítaj knihy.” To je rada z deviatej lekcie európskych dejín 20. storočia od Timothyho Snydera. V útlej knihe Tyranie nájdete podobných pravidiel ešte devätnásť. Známy americký historik je totiž presvedčený, že sa máme učiť zo skúsenosti našich rodičov a prarodičov, aby sme sa vedeli vyvarovať chybám, ktoré v minulom storočí viedli k nástupu totalitných režimov -[...]

Čítať ďalej

O knihách Argo beletria čítanie na materskej e-kniha poviedky a novely Premedia

Robert Fulghum – Drž mě pevně miluj mě zlehka Fulgum opäť nesklamal. To on ani nevie. Jeho príbehu sú balzamom na dušu. Príjemné, jednoduché, pohodové, úsmevné a krásne. Veľmi rada jeho tvorbu čítam. Drž mě pevně miluj mě zlehka som si vybrala na čítanie niekedy po polnoci. Adamko sa zobudil a vyžadoval svoju porciu mliečka, […]

Čítať ďalej

Náčrt knihy s podtitulom Dvadsať ponaučení z 20. storočia vznikol ako dlhý facebookový status, napísaný v lietadle krátko po amerických voľbách.

Čítať ďalej

Americký historik Timothy Snyder, špecializujúci sa na moderné dejiny strednej a východnej Európy, je zároveň angažovaným intelektuálom, ktorý komentuje aj súčasnú politickú realitu a tiež aktívne poukazuje na potenciálne problémy, ktoré môžu liberálne demokracie ohroziť v budúcnosti.

Čítať ďalej

O tyranii

15. 3. 2017

Lekcie z euróspkych dejín 20. storočia nám ukazujú, aká je demokracia krehká a ako jednoducho môže uhynúť. Timothy Snyder sa pokúsil dať nám návod, ako tomu zabrániť.

Čítať ďalej

Lekcie z európskych dejín 20. storočia nám ukazujú, aká je demokracia krehká a ako jednoducho môže uhynúť. Timothy Snyder sa pokúsil dať nám návod, ako tomu zabrániť.

Čítať ďalej
#1 New York Times Bestseller The Founding Fathers tried to protect us from the threat they knew, the tyranny that overcame ancient democracy. Today, our political order faces new threats, not unlike the totalitarianism of the twentieth century. We are no wiser than the Europeans who saw democracy yield to fascism, Nazism, or communism. Our one advantage is that we might learn from their experience.

Mohlo by sa vám páčiť