Nabrúsený šéfkuchár

Anthony Warner
Slovart • 2018

Nikdy predtým sme neboli vystavení takej záplave informácií o jedle a zdraví ako dnes. Diéta na úpravu črevnej flóry, paleo stravovanie, bezlepková diéta, konšpiračné teórie o cukre... Akokoľvek znejú... Akokoľvek znejú niektoré bizarne a dokonca môžu byť zdraviu škodlivé, sme náchylní v ich účinok veriť a neváhame ich vyskúšať. Profesionálny šéfkuchár a bloger Anthony Warner preto oslovil tím psychiatrov, behaviorálnych ekonómov, dietológov a expertov z oblasti potravinárskej výroby, aby spolu s nimi odhalil, prečo toľko praktických a inteligentných ľudí podľahne rôznym bláznivým výstrelkom v stravovaní. Neváha pritom použiť aj tvrdé slová a na konci knihy má čitateľ k dispozícii všetko potrebné, aby sa nedal pomýliť stravovacími šarlatánmi. Komu sa kniha môže páčiť: Kniha je pre všetkých, ktorí sa chcú stravovať zdravo a neveria každej zaručenej diéte.
Viac

Recenzie Slovart

Ľudia hľadajú zdravý spôsob života v dobe, v ktorej je všetko toxické, zlé, pod drobnohľadom. Rozmáhajú sa civilizačné choroby. Týka sa to každého z nás. Cítime sa zle z potravín, ktoré jeme, a rozmýšľame prečo.Snažíme sa nájsť nejaký spôsob stravovania, ktorý by vyhovoval nášmu telu, pretože my presne vieme, čo potrebuje. Kašleme na lekárov a vedcov, oni nie sú v našej koži. My si dokážeme[...]

Nikdy predtým sme neboli vystavení takej záplave informácií o jedle a zdraví ako dnes. Diéta na úpravu črevnej flóry, paleo stravovanie, bezlepková diéta, konšpiračné teórie o cukre... Akokoľvek znejú niektoré bizarne a dokonca môžu byť zdraviu škodlivé, sme náchylní v ich účinok veriť a neváhame ich vyskúšať. Profesionálny šéfkuchár a bloger Anthony Warner preto oslovil tím psychiatrov, behaviorálnych ekonómov, dietológov a expertov z oblasti potravinárskej výroby, aby spolu s nimi odhalil, prečo toľko praktických a inteligentných ľudí podľahne rôznym bláznivým výstrelkom v stravovaní. Neváha pritom použiť aj tvrdé slová a na konci knihy má čitateľ k dispozícii všetko potrebné, aby sa nedal pomýliť stravovacími šarlatánmi. Komu sa kniha môže páčiť: Kniha je pre všetkých, ktorí sa chcú stravovať zdravo a neveria každej zaručenej diéte.

Mohlo by sa vám páčiť