Oblak a veľryba

Anne Nesbet
Fragment • 2018

Špionážny román, ktorý vás zavedie do Berlína pred pádom železnom opony.Noah Keller má celkom normálny život, až kým ho jedného dňa rodičia nevyzdvihnú pred školou a neodvezú rovno na letisko. Povedia... na letisko. Povedia mu, že v skutočnosti sa nevolá Noah a nemal v marci jedenásť rokov. Nemôže sa ich spýtať ani prečo, lebo klásť otázky je proti novozavedeným pravidlám. (Pravidlo číslo dva: nerozprávaj o vážnych veciach vnútri, lebo Pravidlo číslo jeden: vždy počúvajú.) Ako Noah – teraz „Jonah Brown“ a jeho rodičia letia za železnú oponu do východného Berlína, pravidiel a tajomstiev pribúda. V mysli mu hmýria nezodpovedané otázky: Kto presne počúva a prečo? Kedy sa jeho mama naučila plynulo rozprávať toľkými cudzími jazykmi? A čo sa naozaj stalo rodičom jeho jedinej kamarátky Cloud-Claudie, osamelého dievčatka, ktoré býva o poschodie pod nimi?
Viac

Dobrodružstvo Recenzie

Anne Nesbet Čítané: 5/2018 Počet strán: 400 Väzba: pevná Vydavateľstvo: Fragment  Rok vydania:2018 Žáner: dobrodružstvo Úryvok:  „Pozri sa do svojho nového vaku,“ povedala mama, keď vošli do stánku, kde predávali pizzu a hamburgery. „Americké jedlo, ale to všetko teraz necháme tu,“ povedal otec cestou na letisko. „Dali sme ti doň knihu, aby ti pomohla. Aj preto, že je zábavná.“[...]

Špionážny román, ktorý vás zavedie do Berlína pred pádom železnom opony.Noah Keller má celkom normálny život, až kým ho jedného dňa rodičia nevyzdvihnú pred školou a neodvezú rovno na letisko. Povedia mu, že v skutočnosti sa nevolá Noah a nemal v marci jedenásť rokov. Nemôže sa ich spýtať ani prečo, lebo klásť otázky je proti novozavedeným pravidlám. (Pravidlo číslo dva: nerozprávaj o vážnych veciach vnútri, lebo Pravidlo číslo jeden: vždy počúvajú.) Ako Noah – teraz „Jonah Brown“ a jeho rodičia letia za železnú oponu do východného Berlína, pravidiel a tajomstiev pribúda. V mysli mu hmýria nezodpovedané otázky: Kto presne počúva a prečo? Kedy sa jeho mama naučila plynulo rozprávať toľkými cudzími jazykmi? A čo sa naozaj stalo rodičom jeho jedinej kamarátky Cloud-Claudie, osamelého dievčatka, ktoré býva o poschodie pod nimi?

Mohlo by sa vám páčiť