Vesmír na pleciach

Jennifer Niven
Ikar • 2017

Libby Stroutovú vraj každý dobre pozná – veď pred pár rokmi ju vyhlásili za najtučnejšiu tínedžerku sveta. No nikto sa neunúva nazrieť jej do duše, aby zistil, kým naozaj je a čím si prešla. Jacka ...i prešla. Jacka Masselina vraj tiež každý dobre pozná. Je šarmantný, má štýl a vie, ako zapadnúť. No nikto netuší, že skrýva tajomstvo: trpí zriedkavou neurologickou poruchou a nie je schopný rozoznávať tváre. On sa však tvári, že je nad vecou a nikoho si príliš nepúšťa k telu. Až kým nestretne Libby. Na začiatku ju Jack pred spolužiakmi kruto poníži a ona mu za to jednu strelí. Najprv na seba zazerajú, no neskôr príde čosi, čo nečakali... postupne sa medzi nimi rodí zvláštne priateľstvo. On začne obdivovať Libbinu odvahu, razantnosť a veľké srdce, jej sa zasa zapáči Jackov šarm, zmysel pre humor, oddanosť blízkym. Odkedy trávia veľa času spolu, už necítia takú osamelosť v duši. Jednoducho tak to je – niekedy stretnete človeka, ktorý vám obráti celý svet hore nohami.
Viac

Jennifer Nivenová 1 Young Adult

Z anglického originálu- Holding Up the UniverseŽáner-  YAPreklad- Klára Kruteková Séria- /Počet strán- 392Väzba- mäkká väzba Rok vydania- 2017Vydavateľstvo- IkarČítané- august 2017Viac informácií o titule nájdete na tomto odkaze.Čítaj ďalej...:)

Čítať ďalej

Zvýraznený článok YOLi Recenzie

Raz možno aj tebe niekto prevráti svet naruby Hoci som už staršia, bez hanby priznávam, že ma vydavateľstvo YOLi chytilo. Vždy sa teším, keď vydajú novú knihu a nedočkavo čakám na ďalšie a ďalšie, hlavne tie romantické. Veď kto by si rád nepripomenul prvé lásky, trapasy, či nezhody v kamarátstve? O čom je teda Vesmír na pleciach?

Čítať ďalej

Človek si nemôže vybrať, aký sa narodí. Nemôže si zvoliť farbu svojej pleti, telo, rodinné pomery, ani či svoj život prežije v zdraví alebo v chorobe. Libby Stroutová a Jack Masselin sú napohľad úplne rozdielni tínedžeri. Zatiaľ čo Libby má problémy s nadváhou, každý sa jej v škole smeje a pred niekoľkými rokmi ju vyhlásili za najtučnejšiu tínedžerku sveta, Jack nemá s prestížou[...]

Čítať ďalej

Jennifer Niven romantické súčasné young adult

Si potrebný. Si jedinečný. Si chcený. Názov: Holding Up the Universe Autor: Jennifer Niven Rok vydania v originálnom jazyku: 2016 Žáner: romantické, YA, súčasné Séria: Diel: “We’re all weird and damaged in our own way.” Príbeh dievčaťa s “tučnou” minulosťou a chlapca, pre ktorého je každý cudzinec. Libby po niekoľkých rokoch nastupuje naspäť na strednú … Čítať ďalej Holding Up the Universe[...]

Čítať ďalej
Libby Stroutovú vraj každý dobre pozná – veď pred pár rokmi ju vyhlásili za najtučnejšiu tínedžerku sveta. No nikto sa neunúva nazrieť jej do duše, aby zistil, kým naozaj je a čím si prešla. Jacka Masselina vraj tiež každý dobre pozná. Je šarmantný, má štýl a vie, ako zapadnúť. No nikto netuší, že skrýva tajomstvo: trpí zriedkavou neurologickou poruchou a nie je schopný rozoznávať tváre. On sa však tvári, že je nad vecou a nikoho si príliš nepúšťa k telu. Až kým nestretne Libby. Na začiatku ju Jack pred spolužiakmi kruto poníži a ona mu za to jednu strelí. Najprv na seba zazerajú, no neskôr príde čosi, čo nečakali... postupne sa medzi nimi rodí zvláštne priateľstvo. On začne obdivovať Libbinu odvahu, razantnosť a veľké srdce, jej sa zasa zapáči Jackov šarm, zmysel pre humor, oddanosť blízkym. Odkedy trávia veľa času spolu, už necítia takú osamelosť v duši. Jednoducho tak to je – niekedy stretnete človeka, ktorý vám obráti celý svet hore nohami.

Mohlo by sa vám páčiť