Sova

Samuel Bjork
Ikar • 2016

Dostupné aj v kolekcii za skvelú cenu. Tri mesiace nezvestnú tínedžerku Camillu Greenovú našli v lese. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vt... na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy. Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.
Viac

Knihy detektívka ikar novinka

Samuel Bjork: Sova

5. 12. 2016

Jednou z najočakávanejších kníh tejto zimy bolo druhé pokračovanie detektívok s Holgerom Munchom a Miou s názvom Sova. Na prvú časť Cestujem sama som písala recenziu približne pred rokom. Bola to nadpriemerne dobrá vec so zaujímavými postavami a námetom. Aj v Sove sa stretávame s charizmatickým vyšetrovateľom Munchom. Chvíľku to vyzerá tak, že si užije […]

Čítať ďalej

HODNOTENIE:   ****"Svetlo prenikajúce do miestnosti cez špinavé okná dopadalo na operenú ruku, ktorá sa pomaly hýbala vzduchom. Jeho ústa sa roztiahli do širokého úsmevu, potom si spomedzi bielych zubov vyslobodil mŕtveho hlodavca a do dievčatka zavŕtal svoj prázdny mŕtvy pohľad. Zašuchoril perím a povedala: -Som sova. -" (s.9). Už sme si akosi zvykli, že v severských detektívkach vraždia[...]

Čítať ďalej

Zvýraznený článok Recenzie Audioknihy

Mrazivé severské top krimi Zo severských autorov som mala prvýkrát možnosť vypočuť si audioknihu s názvom Sova od Samuela Bjorka. Priznávam, že veľmi nefandím severským krimi, avšak táto detektívka ma zaujala svojím obsahom, a preto som sa rozhodla vypočuť si ju.

Čítať ďalej
Dostupné aj v kolekcii za skvelú cenu. Tri mesiace nezvestnú tínedžerku Camillu Greenovú našli v lese. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy. Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.

Mohlo by sa vám páčiť