Veľký objav Huga Cabreta

Brian Selznick
Fragment • 2008

Príbeh siroty Huga Cabreta z Paríža sa bude pred vami v tejto knihe odvíjať ako film. Strany s textom striedajú pôsobivé kresby, ktoré posúvajú dej rýchlo dopredu a vy sa ocitnete priamo uprostred obr...prostred obrovského dobrodružstva. Zlodejíček Hugo sa pretĺka životom, ako vie, pričom sa snaží skrývať a žiť v anonymite. Jedného dňa sa však stane niečo, čo jeho úzkostlivo stráženú existenciu ohrozí. Tajný zápisník, ukradnutý kľúčik a skrytý odkaz od Hugovho otca – to všetko zohrá svoju úlohu v tomto unikátnom spojení knihy a filmu.
Viac

HODNOTENIE:   ****"-Uvedomila si si niekedy, že všetky stroje majú nejaký význam?- spýtal sa Hugo Isabelle. -Sú skonštruované napríklad na to, aby ťa rozosmievali, ako táto myš, alebo ti oznamovali čas ako hodiny, alebo ťa napĺňali úžasom ako automat. Možno preto mi je vždy smutno, keď vidím pokazený stroj, lebo už nemôže slúžiť na to, na čo bol zostrojený.-Isabelle zodvihla myš a znova ju[...]

Čítať ďalej
Príbeh siroty Huga Cabreta z Paríža sa bude pred vami v tejto knihe odvíjať ako film. Strany s textom striedajú pôsobivé kresby, ktoré posúvajú dej rýchlo dopredu a vy sa ocitnete priamo uprostred obrovského dobrodružstva. Zlodejíček Hugo sa pretĺka životom, ako vie, pričom sa snaží skrývať a žiť v anonymite. Jedného dňa sa však stane niečo, čo jeho úzkostlivo stráženú existenciu ohrozí. Tajný zápisník, ukradnutý kľúčik a skrytý odkaz od Hugovho otca – to všetko zohrá svoju úlohu v tomto unikátnom spojení knihy a filmu.

Mohlo by sa vám páčiť