Zlo prichádza nenápadne

Zahir Jaan Zaher

Rozvíjajúci sa rýchlo napredujúci svet v rozkvete demokracie, poznačený nezabudnuteľnou vojnovou históriou. Posunuli sme sa a vybudovali štáty, zdvihli ekonomiku, prijali zákony a veríme v demokraciu.... demokraciu. V dnešnej uponáhľanej dobe, kedy určuje smer ekonomika a ľudskosť sa začína opäť strácať, kedy vojnové konflikty a útoky začínajú rapídne rásť, je nesmierne dôležité nezabúdať na minulosť a predchádzať podobným scenárom. Moc dokáže byť zradná a nepripravených nás môže zlákať zlým smerom. Preto je vzdelanie kľúčové a história hrá významnú úlohu v predvídaní a predchádzaní rovnakých chýb. Táto kniha rozpráva o životoch dvoch velikánoch - Hitlerovi a Stalinovi, ktorí si získali priazeň ľudí počas druhej svetovej vojny, napriek svojim činom. V súčasnej dobe kedy politika hýbe svetom a politici v demokratických krajinách bojujú o hlasy obyvateľov, je nesmierne dôležité vedieť komu odovzdať hlas a dôveru.
Viac

  • Počet strán: 73 strán
  • ISBN13:9788097186814

Už dlho si hovorím, že obmedzím čítanie young adult, ale opak je realitou - tento žáner stále tvorí podstatnú časť mnou prečítaných kníh. Je totiž ťažké odolať zobrazeniu človeka v jeho neokrášlenej podobe, zaobalenému do príťažlivých tém a prostredí. Rok čo rok nám vydavateľstvá prinášajú preklady nových autorov a autoriek, čo rúcajú stereotypy a vždy prinesú čosi neopozerané. Do tejto[...]

Rozvíjajúci sa rýchlo napredujúci svet v rozkvete demokracie, poznačený nezabudnuteľnou vojnovou históriou. Posunuli sme sa a vybudovali štáty, zdvihli ekonomiku, prijali zákony a veríme v demokraciu. V dnešnej uponáhľanej dobe, kedy určuje smer ekonomika a ľudskosť sa začína opäť strácať, kedy vojnové konflikty a útoky začínajú rapídne rásť, je nesmierne dôležité nezabúdať na minulosť a predchádzať podobným scenárom. Moc dokáže byť zradná a nepripravených nás môže zlákať zlým smerom. Preto je vzdelanie kľúčové a história hrá významnú úlohu v predvídaní a predchádzaní rovnakých chýb. Táto kniha rozpráva o životoch dvoch velikánoch - Hitlerovi a Stalinovi, ktorí si získali priazeň ľudí počas druhej svetovej vojny, napriek svojim činom. V súčasnej dobe kedy politika hýbe svetom a politici v demokratických krajinách bojujú o hlasy obyvateľov, je nesmierne dôležité vedieť komu odovzdať hlas a dôveru.

Mohlo by sa vám páčiť