Nesmrteľní

Chloe Benjamin
Artforum • 2018

Je rok 1969 v New Yorku a štyria súrodenci Goldovci (Varja-13, Daniel-11, Klara- 9 a Simon-7 rokov) prichádzajú do Hesterinej ulice, kde vraj býva veštica, ktorá vie každému povedať kedy zomrie. Tú že...rie. Tú ženu z Hesterinej ulice skutočne nájdu a tá každému z nich povie dátum. Ďalej sa odvíja príbeh každého z nich. Štyri príbehy tvoria román, ktorý skúma hranice medzi voľbou a osudom, ľudskou schopnosťou vziať život do vlastných rúk a okolnosťami, ktoré nám v tom bránia, ale aj hranice života a smrti a vzťahov v jednej rodine. Otvára však aj témy , ktoré prinieslo 20-te storočie: veda, ktorá predlžuje ľudský život, nachádzanie seba samého napríklad aj v sexuálnej orientácii, náboženstve, vo svetle rodinnej histórie a vzťahov ale aj úplne neznáme choroby ako je AIDS, duševné poruchy a podobne. Najmä však kladie otázku: ako ovplyvňuje náš život, vedomie našej smrti?
Viac

  • Počet strán: strán
  • ISBN13:9788081502392
  • Originálny názov: The Immortalists

Predstavte si, že poznáte presný dátum svojej smrti. Čo by ste robili? Užívali by ste… Read the postChloe Benjamin: Nesmrteľní Príspevok Chloe Benjamin: Nesmrteľní zobrazený najskôr .

Čítať ďalej

Ak by ste vedeli presný dátum svojej smrti, verili by ste mu? Koho by ste zo svojej blížiacej smrti vynili? Žili by ste život naplno alebo iba vyčkávali na jeho koniec? A naozaj by ste tomu verili? Názov nesmrteľní nezodpovedá úplne kontextu tejto knihy. Pretože je na jednej strane o všadeprítomnej smrti a na strane […] The post Chloe Benjamin: Nesmrteľní appeared first on Danteho verejný[...]

Čítať ďalej
Je rok 1969 v New Yorku a štyria súrodenci Goldovci (Varja-13, Daniel-11, Klara- 9 a Simon-7 rokov) prichádzajú do Hesterinej ulice, kde vraj býva veštica, ktorá vie každému povedať kedy zomrie. Tú ženu z Hesterinej ulice skutočne nájdu a tá každému z nich povie dátum. Ďalej sa odvíja príbeh každého z nich. Štyri príbehy tvoria román, ktorý skúma hranice medzi voľbou a osudom, ľudskou schopnosťou vziať život do vlastných rúk a okolnosťami, ktoré nám v tom bránia, ale aj hranice života a smrti a vzťahov v jednej rodine. Otvára však aj témy , ktoré prinieslo 20-te storočie: veda, ktorá predlžuje ľudský život, nachádzanie seba samého napríklad aj v sexuálnej orientácii, náboženstve, vo svetle rodinnej histórie a vzťahov ale aj úplne neznáme choroby ako je AIDS, duševné poruchy a podobne. Najmä však kladie otázku: ako ovplyvňuje náš život, vedomie našej smrti?

Mohlo by sa vám páčiť